בדיקת הרכב לקראת עונת הגשמים – למען בטיחותך, בטיחות בני משפחתך ולמען השקט הנפשי שלך

החשכה יורדת מוקדם, הכבישים רטובים, הראות לקויה – חודשי החורף המתקרבים מחייבים אותנו למשנה זהירות בכבישים ומצריכים הכנה מוקדמת של הרכב לנהיגת חורף. הכנה זו יש ביכולתה להציל חיים.
"בהילוך שישי" לקחנו את בדיקת ההכנה לחורף עוד צעד אחד קדימה והגדרנו את 'בדיקת 6' – בדיקת ששת המכלולים של הרכב החיוניים לנהיגה בתנאי מזג האוויר בחורף.

מה כוללת בדיקת 6 מערכות הרכב לקראת החורף?

הצמיגים

בכביש רטוב רמת האחיזה של הצמיגים פחות טובה, מה שמגדיל את מרחקי הבלימה ואת הסיכוי להחלקה כתוצאה מהאצה חזקה או פנייה חדה.

  • בודקים שאין חריצים בדפנות הצמיג ושסוליית הצמיג חלקה וללא חתכים.
    תפקידם של החריצים בצמיג לנקז את המים על הכביש ולהבטיח נסיעה בטוחה ויחסים טובים בין הצמיג לכביש. חריצים שאינם עמוקים דיים לא יוכלו לנקז את המים שעל הכביש בצורה טובה, הרכב יתקשה לנסוע בצורה ישרה וסכנת ההחלקה קרובה מתמיד, בייחוד בכבישים שמוצפים בקלות.
  • בודקים את דפנות הצמיג מבחוץ ומבפנים כדי לוודא שאין בליטה כתוצאה מחפץ זר או חריץ שעלול ליצור מקום רגיש ומסוכן לבטיחות הרכב.
  • בודקים שלחץ האוויר בצמיגים יהיה תואם להוראות יצרן (בד"כ רשום על משקוף דלת הנהג)
  • בודקים שאין שחיקת צמיגים חריגה, שמצביעה על בעיה במערך הגלגלים הקדמיים או האחוריים, על תקלה בכיוון פרונט או במתלה אחורי ודואגים שמערכת המתלים וההיגוי תהא מאוזנת על מנת לשמור על האחידות של ארבעת הצמיגים.

הבלמים

מערכת הבלמים נבדקת, על כל מרכיביה: בלם השרות, בלם העזר, חיבורי הבלמים, חופש בדוושה, חיבורים גמישים, נזילות במערכת הבלימה, ויעילות הבלימה.

מערכת ההיגוי

מאזנים ומכוונים את מערכת המתלים וההיגוי. כאשר המערכות הללו אינן מאוזנות, נוצרת שחיקה לא אחידה של הצמיגים, דבר הפוגם באחיזתם באספלט.

מערכת החשמל

בודקים את תקינות המצבר, את כיוון ועוצמת האורות ראשיים, את עוצמת ותדירות פנסי האיתות, את תקינות אורות החנייה, אורות שלטי הזיהוי, אורות הבלם ואור הרוורס. כמו כן, את מפשיר האדים )אם קיים), את המתזים, את הצופר.

ראות טובה – מפתח לנהיגה בטוחה

סכנה נוספת בחורף היא בעיית הראות – לראות הנמוכה ממילא שמאפיינת את החורף, מתווספים קשיים נוספים כמו היווצרות אדים על גבי השמשות וגשם שוטף או ברד שהופכים את חוויית הנהיגה ללא ההכנות המתאימות – למסוכנת עד לבלתי אפשרית.

מגבים

תשומת לב מיוחדת ניתנת למגבי השמשות משום שמרחב הראייה של הנהג תלוי במאת האחוזים בתקינותם ובתפקודם. נבדקים תקינות פעולתם, שלמות להב המגב ותקינות המתזים.

מערכת החימום

מלבד הנוחיות שבאוטו מחומם למערכת המיזוג חשיבות רבה בחורף. האדים המצטברים על השמשה בחורף מקשים על הראייה ועל כן מוודאים שאמצעי הפשרת האדים תקינים.

חשוב לזכור – הגורם האנושי!

שמירה על בטיחות הרכב הנה גורם חשוב ומשמעותי בדרך לנהיגה בטוחה, אך בהחלט אינה מספקת. הנהג עצמו הוא זה שביכולתו לחרוץ גורלות, דרמטי ככל שזה נשמע – זו האמת. נהיגה זהירה וסבלנית, הישמעות לכללי הבטיחות השונים ובעיקר ערנות, כל אלו נתונים בידיו של הנהג ובאחריותו האישית בלבד.
נהיגה בטוחה חשובה כמובן בכל ימות השנה, אך הסכנות שמאפיינות את הנהיגה בחודשים הגשומים מחייבת את הנהג לזהירות יתר וגם היא, כמו תקינותו הפיזית של הרכב, יש ביכולתה לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

קחו את האחריות בידיכם והכנסו לאחד ממרכזי השירות של הילוך שישי לבדיקת חינם של 6 מערכות הרכב