מה ההבדל בין מזגן למערכת בקרת אקלים ברכב? איך מערכת בקרת אקלים עובדת? התשובות לכל השאלות החמות והקרות כאן:

מי לא זוכר את התקנת המאווררים על המילואה (דש בורד) אשר בעיקר הניעו את האוויר בתוך הרכב אך כמובן לא קיררו באופן מוחלט ולא שלטו על הטמפרטורה בפנים הרכב. מערכות מיזוג האוויר הראשונות שהותקנו היו לרוב מאולתרות ע"י מוסכים רבים ועם השנים יותר ויותר רכבים החלו להיות מיוצרים עם מזגנים מובנים עד שהדבר נעשה כסטנדרט בכל רכב קיים.

לאורך השנים גם טכנולוגיה זו התקדמה וכיום אנו רואים רכבים רבים אשר מיוצרים עם סטנדרט של מערכת בקרת אקלים – מערכת ממוחשבת הבנויה מיחידת בקרה הממוקמת מאחורי "פאנל" הפעלת המיזוג.

תפקיד מערכת בקרת האקלים לרכב

תפקיד מערכת בקרת האקלים לרכב הוא לקבל ולנתח נתונים מחיישנים במערכת המיזוג (חיישן טמפרטורה חיצוני וחיישן טמפרטורת מאייד) כגון נתון הפעלה על פי דרישת נהג ונתונים נוספים משאר יחידות הבקרה ברכב. מערכת זו היא מערכת מיזוג אוויר אלקטרונית ומציגה טכנולוגיה מתקדמת יותר ומספר רב יותר של אפשרויות מהמזגן המסורתי ומאפשרת לנוסעים שליטה נרחבת יותר על האקלים בפנים הרכב.

רמת השליטה והאפשרויות שהמערכת מציעה משתנות ממערכת למערכת. יותר ויותר מכוניות מציעות מערכות בקרת אקלים עם תצוגה דיגיטלית וחלוקה לאזורים. מכוניות יוקרה מגיעות בדרך כלל עם בקרת אקלים מתוחכמת אשר מאפשרת התאמות טמפרטורה ותנאי אקלים לחלקים שונים ברכב בנפרד.

מבנה המערכת ואופן פעולתה

המערכת מחולקת לשני חלקים כאשר צד אחד משמש כמשאבה להזזת נוזל הקירור בתוך המערכת וצד אחד מתפקד כשסתום אשר תפקידו למנוע את זרימת נוזל הקירור ועל ידי כך שומר על טמפרטורה קבועה. המערכת מנוהלת על ידי מחשב אשר מפעיל אוטומטית את המזגן או החימום, את המאוורר הפנימי במהירויות שונות את כניסת האוויר החיצוני או מחזור אוויר פנימי ואת כוון יציאת האוויר למעלה, מרכז או למטה. כל זאת כדי להביא מהר את הטמפ' בתוך הרכב לרמה שנדרשה. המערכת דואגת להפסיק את פעולתה כשרמת הטמפרטורה הרצויה מושגת.

יתרונות המערכת

התקנת יחידת בקרת אקלים היא רלוונטית וחשובה כפי שהזכרנו למעלה. המערכת דורשת כיוון ראשוני להתאמת הפרמטרים בהתאם לדרישות הנהג, לאחר התאמה זו אין צורך יותר בהתעסקות עם המערכת ובוויסות תמידי של הטמפרטורות השונות, כלומר הנהג נקי מהתעסקויות מיותרות בזמן הנהיגה וכך למעשה הנסיעה הופכת להיות נוחה ובטוחה. בנוסף עצם היותה מערכת אוטומטית הדואגת לבצע את הוויסותים השונים בעצמה צריכת הדלק הופכת להיות יעילה וחסכונית יותר.

איתור תקלות

בהילוך שישי אנו עושים שימוש במיטב הציוד הדרוש לאיתור תקלות ומילוי גז למזגנים ומספקים את כל השירותים הקשורים בתיקון ותחזוקה של בקרת מערכת מיזוג אויר לרכב. אנו נעזרים בחומרים ורכיבים שמסופקים ע"י יבואני הרכב השונים המותאמים בדיוק לרכב שלך.
החלקים המסופקים ע"י היבואן, גורמים למערכת המיזוג לעבוד ע"פ הוראות יצרן, להגיע לטמפרטורה הנכונה ללא מעקפים או קיצורי דרך. עצם השימוש בחומרים וחלפים מתאימים שומר על מערכת המיזוג לאורך שנים ללא צורך בתיקוני ביניים. אנשי המקצוע של הילוך שישי, מודעים לצורך בשילוב בין מערכות המיזוג לבין המערכות המכאניות של הרכב ולכן כל רכב עובר בגמר תיקון בדיקה של מחלקת אבטחת איכות. יש לך תקלה במערכת מיזוג האוויר של הרכב? אנחנו מזמינים אותך להיכנס לאחד ממרכזי השירות של הילוך שישי ולתיקון מקצועי ואמין.